W dniach 16-18 maja br. w Opolu odbywały się już XIV Międzynarodowe Targi Turystyczne „W stronę słońca”. Na opolskim rynku swoją ofertę turystyczną prezentowało wielu wystawców z regionu, kraju, a także całego świata. W tym gronie znalazło się również Ogólnopolskie Stowarzyszenie Gmin Cysterskich, które prezentowało się wraz z Subregionem Zachodnim Województwa Śląskiego oraz Śląską Organizacją Turystyczną.

Mimo ulewnego deszczu stoisko Stowarzyszenia cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród zwiedzających. Na stoisku dostępne były materiały promocyjne i gadżety Stowarzyszenia przygotowane specjalnie na Targi, m. in. bloczki, długopisy, ołówki, balony, cukierki reklamowe, ulotki i broszury, a także materiały promocyjne przesłane przez gminy należące do Stowarzyszenia. Osoby obsługujące stoisko ubrane były w stroje imitujące habity cysterskie i udzielały zainteresowanym informacji dotyczących Stowarzyszenia, Szlaku Cysterskiego oraz gmin należących do Stowarzyszenia zachęcając do ich odwiedzenia.

Stoisko Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Gmin Cysterskich cieszyło się dużym zainteresowaniem, przede wszystkim ze względu na różnorodność i atrakcyjność materiałów oferowanych przez Stowarzyszenie, ale także ze względu na to, że odbywały się tam degustacje regionalnych produktów, które udało się organizatorom pozyskać od sponsorów, a były to piwo z Browaru Zamkowego z Raciborza oraz likiery i nalewki przekazane przez Wódki Raciborskie.
Udział w Targach miał na celu promocję Stowarzyszenia, Szlaku Cysterskiego oraz walorów turystycznych gmin należących do Stowarzyszenia.

Dziękujemy serdecznie wszystkim za współpracę!

Free business joomla templates