W dniach 15 – 17.10.2015 r. Ogólnopolskie Stowarzyszenie Gmin Cysterskich wzięło udział w Targach Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON. Stowarzyszenie promowało ideę swojej działalności, Szlaku Cysterskiego oraz atrakcje turystyczne gmin zrzeszonych.

Na swoim stoisku prezentowało materiały przesłane przez członków Stowarzyszenia oraz własne: broszury, foldery, mapy turystyczne, przewodniki, pocztówki, ulotki. Oferowało także gadżety promocyjne: bloczki, długopisy, ołówki, kalendarze, kubki i cukierki. Atrakcją stoiska były degustacje produktów regionalnych: tradycyjnych wędlin z Wąchocka oraz wąchockiego pieczywa na zakwasie. Wyroby zostały przekazane przez sponsorów: Zakład Wyrobów Wędliniarskich Pawła Nowaka oraz Piekarnię Sławomira Sajeckiego.

Osoby obsługujące stoisko udzielały wszystkim zainteresowanym informacji o Stowarzyszeniu i Szlaku Cysterskim. Zachęcały także do odwiedzania gmin członkowskich oraz poznawania obiektów cysterskich.

Mamy nadzieję, że systematyczny udział w targach przyczyni się do rozwoju turystycznego miejscowości związanych z Cystersami i uchroni zabytki od zapomnienia.

Free business joomla templates