JUBILEUSZOWE FORUM SZLAKU CYSTERSKIEGO

 

Władze samorządowe miast i gmin Pomorza Zachodniego, członków Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Gmin Cysterskich, którym Rada Koordynacyjna Szlaku Cysterskiego w Polsce, obradująca 31 sierpnia 2012 w Wągrowcu, powierzyła organizację Jubileuszowego Forum Szlaku Cysterskiego, zapraszają na:
Ogólnopolskie Forum przedstawicieli tzw. gmin cysterskich i użytkowników obiektów cysterskich i pocysterskich.
Forum odbędzie się w dniach 3-5 września 2015r w Cedyni wraz z wojewódzką inauguracją Europejskich Dni Dziedzictwa na Pomorzu Zachodnim .
Organizatorem Jubileuszowego Forum Szlaku Cysterskiego jest Gmina Cedynia przy wsparciu Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Gmin Cysterskich, we współpracy z Radą Koordynacyjną Szlaku Cysterskiego w Polsce.
Celem nadrzędnym przygotowywanego na naszym terenie Forum jest przedstawienie dotychczasowych efektów organizowania kolejnych Forów Szlaku Cysterskiego w Polsce, zapoczątkowanych z inicjatywy Rady Koordynacyjnej w 2005 roku na Pomorzu Zachodnim oraz wypracowanie koncepcji dalszego rozwoju Szlaku Cysterskiego w Polsce.
Jubileuszowe Forum Szlaku Cysterskiego, jest włączeniem się Polski w europejskie obchody 900- lecia powstania opactwa cystersów w Clairvaux (Francja) - kolebki opactw założonych na terenie obecnego województwa zachodniopomorskiego (Kołbacz, Bierzwnik, Mironice). Pierwsze Forum odbyło się w 2005 roku w Bierzwniku, a jego idea jest kontynuowana corocznie w różnych regionach Polski. W czterodniowym programie Forum, organizatorzy planują konferencję naukową, debaty oraz podróż studyjną po obiektach znajdujących się na Szlaku Cysterskim Pomorza Zachodniego.

POBIERZ ZAPROSZENIE>>>

Free business joomla templates