W dniach 17 – 19.07.2015 r. w Bierzwniku odbyła się coroczna impreza pod nazwą „3 dni na Cysterskim Szlaku”. Tradycyjnie częścią tego wydarzenia były „Międzynarodowe Targi Wyrobów Klasztornych”. Na terenie wzgórza klasztornego swoje wyroby prezentowali: O. Cystersi z Wąchocka, Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia Św. Karola Boromeusza z Trzebnicy, przedstawiciele Benedictus Memens, Siostry z Klasztoru Św. Elizawiety z Mińska. Każdy z odwiedzających stoiska mógł znaleźć produkty „dla duszy i ciała” – modlitewniki, ręcznie wykonane różańce, ikony, a także herbaty, nalewki, syropy oraz soki. Wsród pozostałych wystawców znaleźli się rzemieślnicy, rękodzielnicy i wytwórcy żywności tradycyjnej.

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Gmin Cysterskich oferowało materiały promocyjne gmin zrzeszonych oraz własne: przewodniki, foldery, ulotki, bloczki i długopisy reklamowe, kubki. Dużym zainteresowaniem cieszyły się rzeźby o tematyce sakralnej wykonane przez Pana Tadeusza Żmijewskiego z Gminy Wąchock.

Dodatkowo podczas Targów można było zobaczyć obóz i pokazy rycerskie, zwiedzić klasztor – także nocą, wziąć udział w warsztatach z drewna i decupage lub podziwiać okolicę podczas przejażdżki zabytkowym powozem. 

 

Free business joomla templates