W dniach 17 – 19 października br. w Poznaniu odbyła się kolejna edycja Targów Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON 2013, w których wzięło udział również Ogólnopolskie Stowarzyszenie Gmin Cysterskich.

Udział w Targach miał na celu promocję Stowarzyszenia, Szlaku Cysterskiego oraz walorów turystycznych gmin należących do Stowarzyszenia.

Stoisko Stowarzyszenia cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród zwiedzających zarówno podczas dnia branżowego przeznaczonego dla ludzi profesjonalnie zajmujących się turystyką, jak i dni otwartych dla wszystkich odwiedzających. Na stoisku dostępne były materiały promocyjne i gadżety Stowarzyszenia przygotowane specjalnie na targi, m. in. bloczki, pocztówki, długopisy, balony, cukierki reklamowe, ulotki i broszury, a także materiały promocyjne przesłane przez gminy należące do Stowarzyszenia. Każdego dnia przeprowadzane były konkursy dotyczące wiedzy o OSGC, a dodatkowo w piątek cały dzień na stoisku trwał konkurs zorganizowany przez Gminę Koronowo. Osoby obsługujące stoisko ubrane były w stroje imitujące habity cysterskie i udzielały zainteresowanym informacji dotyczących Stowarzyszenia, Szlaku Cysterskiego oraz gmin należących do OSGC zachęcając do ich odwiedzenia.

Stoisko Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Gmin Cysterskich cieszyło się dużym zainteresowaniem, przede wszystkim ze względu na różnorodność i atrakcyjność materiałów oferowanych przez Stowarzyszenie, ale także ze względu na to, że odbywały się tam liczne degustacje regionalnych produktów, które udało się organizatorom pozyskać od sponsorów, a były to piwo z Browaru Zamkowego z Raciborza oraz likiery i nalewki przekazane przez Wódki Raciborskie.


Uczestnictwo Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Gmin Cysterskich w Targach Tour Salon 2013 pozwoliło na promocję Szlaku Cysterskiego i mamy nadzieję, że tym samym zwiększy się ilość turystów zainteresowanych obiektami cysterskimi, a także innymi atrakcjami oferowanymi przez gminy członkowskie.

Dziękujemy serdecznie wszystkim za współpracę!

Free business joomla templates