W dniach 26 – 28 lipca 2013r. w Bierzwniku już po raz czwarty odbyła się impreza pod nazwą  „3 dni na Cysterskim Szlaku”.

W sobotę 26 lipca przez cały dzień odwiedzający mogli zwiedzać pocysterskie opactwo w Bierzwniku ze studentami archeologii UAM w Poznaniu, wziąć udział w „Biegu o Puchar Opata”, zobaczyć życie w obozowisku rycerskim oraz turniej rycerski, najeść się do syta podczas biesiady rycerskiej, a wieczorem bawić się na koncercie gwiazd wieczoru: Marcina Czyżewskiego oraz zespołu CORIA.  W niedzielę natomiast od rana trwały zawody wędkarskie i turniej szachowy, a na scenie podziwiać można było Zespoły „Bierzwniczanki” i „Świetliki”. Odwiedzający mogli również wziąć udział w inscenizacji historycznej „Ku Cystersom”

Częścią odbywającej się w Bierzwniku imprezy były także IV Międzynarodowe Targi Wyrobów Klasztornych, podczas których swoje wyroby prezentowali wystawcy z Polski, m.in. Opactwo Cystersów z Winnik, Manufaktura Kapucynów z Krakowa,  rękodzielnicy, rzemieślnicy oraz artyści, a także przedstawiciele klasztorów z Niemiec.

Swoje stoisko podczas dwóch dni trwania Targów miało także Ogólnopolskie Stowarzyszenie Gmin Cysterskich. Odwiedzający mogli zapoznać się z materiałami promocyjnymi wszystkich gmin zrzeszonych, a także samego Stowarzyszenia. Wszystkim zainteresowanym informacji udzielała również obsługa stoiska częstując „cysterskimi” słodkościami.

 

 

Free business joomla templates