Tour Salon 2012

Piotr Nienartowicz
12.11.2012

 

W dniach 24 – 27 października 2012r. Ogólnopolskie Stowarzyszenie Gmin Cysterskich już po raz piąty wzięło udział w Targach Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON 2012 w Poznaniu.

Udział w Targach miał na celu promocję Stowarzyszenia, Szlaku Cysterskiego oraz walorów turystycznych gmin należących do Stowarzyszenia.

Stoisko Stowarzyszenia, które obsługiwały trzy osoby : Monika Jordan, Piotr Jordan i Marcin Gałuszka-Biernacki cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród zwiedzających zarówno podczas dni branżowych przeznaczonych dla ludzi profesjonalnie zajmujących się turystyką, jak i dni otwartych dla wszystkich odwiedzających. Na stoisku dostępne były materiały promocyjne i gadżety Stowarzyszenia przygotowane specjalnie na targi, m. in. bloczki, pocztówki, kalendarzyki listkowe, kalendarze ścienne, długopisy, ołówki, balony, cukierki reklamowe, smycze, ulotki i broszury, a także materiały promocyjne przesłane przez gminy należące do Stowarzyszenia. Niewątpliwą atrakcją była także makieta cystersa użyczona Stowarzyszeniu specjalnie na Targi przez Gminę Jemielnica. Osoby obsługujące stoisko ubrane były w stroje imitujące habity cysterskie i udzielały zainteresowanym informacji dotyczących stowarzyszenia, szlaku cysterskiego oraz gmin należących do Stowarzyszenia zachęcając do ich odwiedzenia.

Stoisko Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Gmin Cysterskich cieszyło się dużym zainteresowaniem, przede wszystkim ze względu na różnorodność i atrakcyjność materiałów oferowanych przez Stowarzyszenie, ale także ze względu na to, że odbywały się tam liczne degustacje regionalnych produktów, które udało się organizatorom pozyskać od sponsorów, a były to m. in.: piwo z Browaru Zamkowego z Raciborza, likiery i nalewki przekazane przez Wódki Raciborskie oraz „Śląskie Oblaty” (wafle) z firmy Visa Bell z Pszczyny.


Uczestnictwo Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Gmin Cysterskich w Międzynarodowych Targach Poznańskich Tour Salon 2012 pozwoliło na promocję szlaku cysterskiego i mamy nadzieję, że tym samym zwiększy się ilość turystów zainteresowanych obiektami cysterskimi, a także innymi atrakcjami oferowanymi przez gminy członkowskie.

Dziękujemy serdecznie wszystkim za współpracę!


 

 

Free business joomla templates