Targi wyrobów klasztornych

Piotr Nienartowicz
12.11.2012

W dniach 27-29 lipca 2012r. w Bierzwniku w województwie zachodniopomorskim już po raz trzeci odbyła się impreza pod nazwą  „3 dni na Cysterskim Szlaku”.

Obchody „3 dni na Cysterskim Szlaku” rozpoczęły się Turniejem Szachowym, Nocnym Turniejem Tenisa Stołowego oraz nocną projekcją filmów. W sobotę 28 lipca przez cały dzień odwiedzający mogli zwiedzać pocysterskie opactwo w Bierzwniku ze studentami archeologii UAM w Poznaniu, wziąć udział w „Biegu o Puchar Opata”, zobaczyć życie w obozowisku rycerskim oraz turniej rycerski, najeść się do syta podczas biesiady rycerskiej, a wieczorem bawić się na koncercie zespołu LEMON. W niedzielę natomiast od rana trwały zawody wędkarskie i turniej szachowy, a na scenie podziwiać można było Teatr DUET z Krakowa oraz Zespoły „Bierzwniczanki”, „Ługowianki” i „Łemko-Tower”.

Częścią odbywającej się w Bierzwniku imprezy były także III Międzynarodowe Targi Wyrobów Klasztornych, podczas których swoje wyroby prezentowali wystawcy z Polski, m.in. Opactwo Cystersów z Wąchocka, Opactwo Cystersów z Winnik, rękodzielnicy, rzemieślnicy oraz artyści, a także przedstawiciele klasztorów z Niemiec i Białorusi.

Swoje stoisko podczas dwóch dni trwania Targów miało także Ogólnopolskie Stowarzyszenie Gmin Cysterskich. Odwiedzający mogli zapoznać się z materiałami promocyjnymi wszystkich gmin zrzeszonych, a także samego Stowarzyszenia. Duże zainteresowanie zwiedzających budziła obsługa stoiska ubrana w stroje imitujące habity cysterskie, a także degustacje wyrobów przekazanych nam dzięki uprzejmości Prezesa Raciborskiego Browaru Zamkowego oraz właściciela Przedsiębiorstwa Przemysłu Spirytusowego WÓDKI RACIBORSKIE Andrzej Kostyk.

Free business joomla templates